Erkan Baş’a “Tito artığı” diyen Destici’den geri adım: Özür dilemekten çekinmem

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, TV100 canlı yayınına katıldı. Mustafa Destici, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş hakkında söylediği “Tito artığı” sözleri hakkında açıklama yaptı.

ÖZÜR DİLEDİ

Erkan Baş’ın asıl maksat alınanın Yugoslavya göçmenleri olduğunu ve ırkçılık olarak nitelediği kelamlar hakkında konuşan Mustafa Destici, “Eğer ağzımdan da yanlış bir şey çıkmışsa onlardan özür dilerim, özür dilemekten hiç çekinmem” tabirlerini kullandı.

Destici, katıldığı canlı yayında şunları söyledi:

“Ben hiçbir Boşnak, Makedonyalı, Arnavut, Kosovalı, Karadağlı, Batı Trakyalı ya da Bulgaristan’daki Türkleri incitmek istemem. Onlar zati ödemesi gereken bedeli ödemişler, canlarını vermişler, topraklarını vermemişler. Orada hâlâ Türklük ve İslam ismine nöbet tutuyorlar. Biz burada kendi bağımsız devletimizin içinde hür bir formda yaşıyoruz, bayrağımızın altında, lakin onlar büyük sorun çekmişler, ağır bedeller ödemişler ve hâlâ o topraklarda aldıkları emaneti canları değerine taşıyorlar.”

NE OLMUŞTU?

Mustafa Destici katıldığı canlı yayında Erkan Baş’a yönelik, “Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Bir komünist rejim vardı. Buradan geçiyorsun Almanya’ya. Büsbütün sol örgütleri içerisinde. Aşikâr ki Alman istihbaratlarının denetiminde yetiştiriliyorsun ve Türkiye’ye gönderiliyorsun. Senin gerçek soy ismin ne? Jusoviç. Burada neyi kullanıyorsun? Baş’ı kullanıyorsun. Soyadı Baş olan siyasetçi kim? TİP’in genel liderinden kelam ediyorum. Türk milletinin karşısına Jusoviç diye çıkabiliyor musun? Aç bak Google’a. Gerçeğin toplumdan gizlenmesini yanlışsız bulmuyorum.” tabirlerini kullanmıştı.

“BU ŞAHSI CİDDİYE ALMAM”

Erkan Baş ise Destici’ye verdiği karşılıkta, “Bu şahsı ciddiye almam ancak burada sorun ben değilim. Hakaret edilen ülkemizdeki milyonlarca Yugoslavya göçmenidir. Casus diye itham edilen Almanya’da doğmuş milyonlarca emekçi çocuğudur. İşte ırkçılık budur. Suyun öte tarafının, gurbetteki işçilerin haysiyetine yenileceksiniz! ‘Gizleniyor’ dediği bilgilere ise herkes çarçabuk ulaşabilir. Birinci görselde adıma açılmış Wikipedi sayfasını, ikincisinde ise kaleme aldığım Yaşamak İçin Sosyalizm kitabındaki satırları okuyabilirsiniz. Irkçılık komploculuktur, ırkçılık sahtekârlıktır. Bu da kolay bir örneğidir.” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir