Kars’ta Erdoğan’ın afişlerini, arama kurtarma ekipleri astı

VAN – Kars’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fotoğraflarının ve “Doğrusu AK Parti” yazısının yer aldığı billboard afişlerinin Kars Arama Kurtarma’ya bağlı takımlar tarafından asıldığı görüntülendi. Kars Kent Stadyumu önünde çekilen imgeler kısa müddette toplumsal medyada birçok kere paylaşıldı.

Söz konusu görüntüde, Kars Arama Kurtarma takımında çalışan iki çalışanın, kuruma ilişkin bir aracın yanında, bir merdiven yardımıyla afişleri astığı görülüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars 1. Sıra Milletvekili Adayı İnan Akgün Alp, manzaraların kabul edilemez olduğunu belirterek, “Kamu kaynaklarının seçim arifesinde iktidar partisi lehine kullanılmasına artık Türkiye alıştı” dedi.

‘KAMU İMKANLARINI BU BİÇİMDE KULLANAN KURUMLARIN DA TAKİPÇİSİYİZ’

Alp, Kars’ta kamu otoritelerinin baskısı altında seçim çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayarak şöyle konuştu: “Burada kamu imkanlarının, kamu kurumlarının alanda çalışmasından fazla, artık afişlerinin pankartlarının dahi kamu personellerine astırdıklarını görüyoruz. Bütün bunlar bizi daha da çok kamçılıyor. Şu anda Kars’ta açık orta birinci partiyiz. Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu bütün baskılara karşın seçip göndereceğiz. Biz kamu imkanlarını bu formda kullanan kurumların da takipçisiyiz.”

‘PARTİZANCA UYGULAMALARA MARUZ KALDIĞINIZIN FARKINDAYIM’

İnan Akgün Alp, kamu çalışanlarına bir davette da bulundu. Alp, “Üzerinizdeki ağır baskının farkındayım. Partizanca uygulamalara maruz kaldığınızın farkındayım. Seçime çok az bir süremiz kaldı. Bütün vatansever evlatlarımızı bu baskıya direnmeye davet ediyorum. CHP iktidarında mutlak bir rahatlama olacak. Tüm çalışanlarımızın da halkımızın da üstündeki ağır baskılar kalkacaktır. Seçimde bu tertibin değişmesi için Kars halkından tekrar ağır bir takviye beklediğimi söz ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir