İspanyol tenisçi Nadal, ödülünü Kral 6. Felipe’den aldı

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, “olağanüstü ve örnek kişiliğiyle İspanya’nın imajını ABD’de en güzel halde yansıttığı” gerekçesiyle verilen mükafatı, İspanya Hükümdarı 6. Felipe’nin elinden aldı.

Kral 6. Felipe, Alcala Üniverstiesi Franklin Enstitüsü tarafından Nadal’a verilen “Kraliyet Yolu Ödülü” nedeniyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, İspanyol tenisçinin alçakgönüllü, sade fakat kendini geliştirmek için çalışmayı asla bırakmayan yıldız bir atlet olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kariyerinde en üst yerlere gelmek ve orada uzun yıllar kalarak, kendine karşı bile savaşmaya devam etmek çok kuvvetli bir şeydir. O denli ki bunun ne manaya geldiğini bizler bile tam olarak farkında olamayabiliriz. O, İspanya’yı her vakit büyük bir gururla temsil etmiş ve etmeye devam eden çok istisnai bir atlet ve kişidir” dedi.

Nadal da konuşmasında eşinin şiddetli bir hamilelik süreci geçirmesine atıfta bulunarak, “2022 farklı, sıkıntı bir yıl oluyor. Sakatlanmaların ötesinde, ayrıyeten şahsî ve ailevi haberler nedeniyle bu bu türlü. Sevinçlerin olduğu kadar güç anların da olduğu bir yıl. Bu yüzden böylesine hoş münasebetlerle bu mükafatı almak bir zevktir. Maksat, İspanya’nın ismini tüm dünyada taşımaya ve spordaki rekabete devam etmektir” formunda konuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir