Goldman’dan hisse analizi: Mühimmat bitti

Goldman Sachs Group Inc. yöneticisi Scott Rubner, Salı akşamı müşterileri ile paylaştığı notta, paylarda taktiksel olarak satış durumunda olduğunu zira alıcıların “mühimmatının bittiğini” söyledi.

Goldman datalarına nazaran sistematik fon yöneticileri geride kalan ayda global paylarda 170 milyar dolardan fazla alım yaptılar. Bu da fonların pay durumlarının tartısını 2022 başından bu yana en yüksek düzeye taşıdı.

Rubner’a nazaran pay durumlarının zirve noktasına yaklaşmasıyla yatırımcılar önümüzdeki haftalarda satışa geçme eğiliminde olabilirler.

Bloomberght’te yer alan habere nazaran, emtia vadeli süreç danışmanları ismi verilen ve vadeli süreç piyasalarında varlık fiyatlarının trendine nazaran kısa ve uzun durum olan CTA fonlarında tetikleme sinyalleri S&P 500 endeksi için 4.130 düzeyinde bulunuyor.

Endeks salı günü 4 bin 71 düzeyine geriledi. Goldman’ın modeline nazaran de trend izleyen fonlardan, volatilite sinyallerine nazaran durum olan yatırımcılara niceliksel fonlar, piyasanın önümüzdeki ay satış gelmesi durumunda 276 milyar dolara kadar hisseyi elden çıkarmak zorunda kalacak. (EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir