Düzce KGK’dan Kadınlar Günü’ne özel sağlık tarama testi

Sefer DEMİR / haberozel.com.tr

DÜZCE (İGFA) – Etkinliğe; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediyesi Lider Yardımcısı Oya Kocaman, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Lideri Erdoğan Bıyık, Meclis Katip Üyesi Murat Sert, Vilayet Sıhhat Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Lideri Gökçe İdeal Altay ve Heyet Üyeleri, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bayan işçileri ve bayan sıhhat çalışanları iştirak sağladı.

Etkinlikte bayanlar günü ile ilgili konuşma yapan Düzce Valisi Selçuk Aslan “Kadının pahasını, emeğini göremeyen toplumlar tek ayak üzerinde seken toplumlardır. Bayan tıpkı vakitte anne. Babaların yapmadığını yapıyor. İnsanlığı ve toplumu var edende bayan. Neşet Ertaş’ın dediği üzere bayan insandır erkek insan oğludur. Bayanlarımızın muvaffakiyetlerini görmekten bahtiyar oluyoruz. Düzce’mizin kalkınmasında emeği geçen bayanlarımızı hürmet ile selamlıyorum.” diye konuştu.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Kadınlar olmadan büyük Türkiye olmaz” kelamını vurgulayarak konuşmasına şu biçimde devam etti; “Kadınlar olmadan büyük Türkiye olmayacağız. Ülkemizin zenginlikleri hoşlukları ve bayanlarımızın yaratıcı fikirleri ile çok farklı çeşitli işlerle bayanlarımızı üretime farklı halde dahil edebileceğiz. Bunun bugüne kadar pek çok örneği var. Bayan teşebbüsçüler heyetimiz çok önemsiyorum. Bu kenti bayanlarla birlikte büyüteceğiz. Bu kentin hamurunda ve mayasında bu var aslında. Biz bayanlar bir şeyi üretmek için azimli ve kararlıyız.” dedi.

Konuşmaların akabinde Düzceli bayan girişimcilere sıhhat tarama testi yapıldı. Sıhhat tarama testi sonrası Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Lideri Erdoğan Bıyık, bayanlara, bayanlar günü münasebetiyle çiçek armağan etti ve günlerini kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir