Çevre ve Şehircilik Bakanlığına lise mezunu personel alımı yapılacak!

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana nazaran; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 22.11.2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına nazaran, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine temizlik personeli alımı yapılacak. İlanın müracaat koşulları ve ayrıntıları haberimizde.

GENEL MÜRACAAT ŞARTLARI

  • Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (B) fıkrası ile birebir Kanunun 48 inci hususunun (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Dair Asılların EK-1 inci hususundaki koşulları da taşımaları gerekmektedir. 

  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı alanların yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır. 

  • Yerleştirme süreci yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü unsuru uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. 

  • Başvurma genel ve özel kaideler ile yerleştirildiği konumun niteliklerine sahip olmayan, ayrıyeten aranan nitelik ve koşulları taşıdığı halde istenilen dokümanları mühleti içerisinde getirmeyen adaylar vazifeye başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel koşullara ek olarak; 

  1. Herhangi bir Ortaöğretim (Lise yahut dengi okul) mezunu olmak. 

  2. Sağlık bakımından dayanak işçisi (temizlik personeli) olarak çalışmasına mahzur hali bulunmamak. 

  3. KPSS’ye girmiş ve (2020-KPSS Ortaöğretim) sonuçlarına nazaran KPSS P94 puanı almış olmak. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular e-Devlet üzerinden Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden 26/10/2022 -05/11/2022 tarihleri ortasında alınacaktır. Şahsen, kargo yada posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir