Binali Yıldırım: Umarım ve dilerim ki naçizane ismimiz bu büyük millete hizmet etmiş birisi olarak anılır

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), kuruluşunun 103’üncü yıl dönümü ve ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kutlamaları çerçevesinde, pazar günü özel gündemle toplandı.

Partilerin 14 Mayıs milletvekili genel seçimleri için aday göstermediği 328 vekil, son sefer Genel Kurul’da yer aldı.

3 devir kuralına takılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bugünü çocuklarımıza bayram olarak armağan eden, gazi Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ulusal uğraşımızı yöneten bütün milletvekilleri, hürmetle, rahmetle, şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Yıldırım şunları söyledi:

“İlk Meclisimizden bugüne kadar bu büyük çatı altında vekaletname vazifesini üstlenen bütün vekillerimize şükranlarımı sunuyorum. 27. Yasama Yılı’nın bu son özel toplantısında yasama periyodu içerisinde hayatını kaybeden Deniz Baykal, Yakup Taş, İmran Kılıç, İsmet Uçma, Markar Esayan, Kazım Arslan, Erdin Bircan milletvekillerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Bin yılda bir görülecek Kahramanmaraş merkezli sarsıntıda hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza da Rabbimden rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Sarsıntıda yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Devlet ve millet olarak dayanışmamız sayesinde yaralar hızla sarılıyor, daima bir arada yine doğruluyoruz. Mübarek Ramazan Bayramımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birebir güne denk gelmesi çok manidar bir hoşluktur.

Aziz milletimizin her iki bayramını da yürekten tebrik ediyorum. Allah devletimizi, milletimizi payidar kılsın kaç bayramlara kavuştursun. Dünyanın hiçbir ülkesinde eşi olmayan 23 Nisan Çocuk Bayramı, Türkiye’nin ve dünyanın bütün çocukları için kutlu olsun. Allah Türkiye’nin ve dünyanın bütün çocuklarının, umudunu, geleceğini ve yüzünü güldürsün.

Bu konuşma şahsım için özel bir mana tabir ediyor. Milletvekili, bakan, başbakan, TBMM Başkanı üzere onurlu vazifelerle çıktığım bu millet kürsüsünde son defa huzurlarınızdayım.

Önümüzdeki yasama periyodunda bu Meclis’te misyon yapan milletvekillerimizin yarıdan fazlası olmayacak. Ben de onlardan biriyim. İnsan işiyle, yapıtıyla yâd edilir. Hepimizin karnesini millet veriyor. Umarım ve dilerim ki naçizane ismimiz bu büyük millete hizmet etmiş birisi olarak anılır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir